Американските власти са затворили няколко големи сайта за разпространение на филми. Ако не Ви хванат федералните, то ще Ви погнат емиграционните (странно, може би ако гледате испански филм на американска земя). Сред сайтовете са Movies-Links.tv, FilesPump.com, PlanetMoviez.com, ThePirateCity.org and ZML.com. Пирати по всички краища на света – свивайте платната. Битката приключи. Огромната машина за правене на пари – Холивуд спечели. Ще прави, а както изглежда скоро и сама ще си гледа новите заглавия.
Аз мисля да си направя снимка. Ще я кача в Интернет. И само някой да я погледне, ще му скъсам задника от дела, за да ми плаща пропуснати ползи. Видял е снимката, а аз нищо не получавам! Автор съм, ще си защитавам правата. Ще си взема и агент за да измъкна повече пари – колкото повече маймуни на клона, толкова по-голямо обезщетение.
Глупав ли е един от най-известните и продавани писатели, Паулу Коелю като е привърженик на свободното разпространяване на негови авторски материали в Интернет. О, чудо! От една негова книга, качена от руски фен в Интернет продажбите му на територията на Русия се увеличават от 3000 на милион - само за година. Без допълнителна реклама и прочие. Само след една книга, качена в Интернет. Глупава постъпка или усет към съвремието!? Така, без да пускаш федерални, емиграционни и всякакви други власти по петите на хората, можеш да печелиш.
Музиканти пускат музиката си онлайн. Безплатната реклама ги прави известни. “Щом харесвате музиката ни, елате да я чуете на живо”. Да, факт е регистрираният спад в Европа на продажба на албуми върху носители. Факт е и увеличаването със 117% търсене на билети за концерти през последното десетилетие. През 2000 година в Европа са се състояли 71 045 концерта, а през 2008 бройката е двойна – 144859. Тези данни не вещаят край на музикалния бизнес, предричан от звукозаписните компании. По-скоро вещаят техния край, ако най- накрая не се преориентират.
Няма коментари:
Публикуване на коментар